Pripravili sme pre Vás podrobný prehľad, v ktorom sa vám pokúsime priblížiť jednotlivé e-shopy, ktoré pracujú s vašimi predstavami o fotkách či obrazoch. Vzhľadom na to, že ponuka je v tejto oblasti naozaj rozsiahla, rozhodli sme sa, že porovnáme e-shopy, ktoré užívatelia, respektíve zákazníci využívajú najčastejšie. Pokúsime sa Vám priblížiť ich kvalitatívne výhody či nevýhody a v neposlednom rade aj konkrétne produkty, ich spracovanie a ceny. Vybrali sme preto aspekty, ktoré pri výbere vášho foto „partnera“ zohrajú rolu.

HappyFoto

Web 10/10

Jedným z aspektov, ktorý je pre online e-shopy kľúčovým, je samotný web. Predovšetkým teda orientácia na komplexnom webe. U HappyFoto je orientácia vskutku jednoduchá a všetko, čo hľadáte nájdete už na úvodnej stránke. Od kvalitného zaradenia produktov, informácií o spoločnosti až po špeciálne akcie. Problém nie je ani s detailnejšími informáciami o produktoch.

Služby a produkty 8/10

V zásade ide o to, čo daný e-shop ponúka. HappyFoto sa vyznačuje širokou škálou produktov a služieb. Fotoknihy, fotografie, fotokalendáre, fotoobrazy  (plátno, penová doska, hliníková doska, akrylátové sklo), fotoblahoželania či dokonca fotodarčeky (šálky, puzzle…). Garancia prémiovej kvality, ekologickej tlače a inovatívne programy. Vďaka stiahnuteľným programom si môžete vytvoriť objednaný produkt a následne vytvoriť objednávku. Prezentovaná ponuka od HappyFoto je opäť veľmi priaznivá. Pre objednanie je nutná registrácia.

Pomer kvalita a cena 3/5

Z hľadiska tohto aspektu HappyFoto na trhu ničím neprekvapí. Ceny sú obdobné ako u širšej konkurencie. Kvalita ako taká si za roky fungovania vytvorila určitý štandard. Z davu tak nijak výrazne nevytŕča. Potešiť môžu práve spomínané akcie.

Celkové hodnotenie 9/10

Spoločnosť funguje na slovenskom trhu už 14 rokov a ponúkané služby a produkty sú zaručenou kvalitou. Za toto obdobie si spoločnosť vybudovala kvalitné základy postavené na spokojnosti zákazníkov. Široký sortiment rozhodne splní očakávania. Niekoho môžu odradiť registračné formality, no účelom je kvalitný výsledok, aby bol každý zákazník spokojný.

VÝHODY

+ bohatý výber spomedzi foto – produktov

+ dlhoročné skúsenosti

+ závesný systém podľa typu obrazu

+ prehľadný web

+ možnosť doobjednania

NEVÝHODY

– nutnosť registrácie pri tvorbe objednávky

– potreba stiahnutia editora pre vytvorenie objednávky

– vyššia cena

 


Fotolab

Web 10/10

Fotolab je opäť, čo sa týka spracovania webu veľmi precízny. Služby, produkty a všetky podstatné informácie máte na dosah ruky. Okrem toho samotný Fotolab poskytuje aj produkty samotného foto príslušenstva ku konkrétnym zariadeniam. Fotoaparáty, objektívy či pamäťové médiá. Orientácia v rámci produktov je opäť veľmi jednoduchá.

Služby a produkty 10/10

Podobne ako predchádzajúci e-shop aj fotolab disponuje veľmi rozsiahlou ponukou produktov a služieb, ktorá poteší každého zákazníka. Fotoknihy, kalendáre, foto na plátno, blahoželania, vyvolanie fotiek, ale takisto aj fotodarčeky či dokonca obaly na smartphony a tablety. Tematická tvorba rámov, puzzle, vankúše a mnoho iného. Jednoducho Fotolab disponuje najrozsiahlejšou ponukou na trhu v rámci ponúkaných produktov a služieb.

Pomer kvalita a cena 3/5

Fotolab sa už od začiatku zapísal na trhu ako schopný konkurent v rámci kvality služieb. Svoje služby prezentuje hodnoteniami zákazníkov a dáva si záležať na kvalite. Cenovo je však na úrovni konkurencie a teda nepatrí medzi najlacnejších.

Celkové hodnotenie 10/10

Fotolab sa vyznačuje naozaj rozsiahlou ponukou služieb a produktov. Opäť sa odráža od kvality tlače a sortimentu, ktorý je na trhu najrozsiahlejším. Na Slovensku disponuje 14 kamennými predajňami a každý zákazník si tu príde na svoje. Vďaka jednoduchému systému si vytvoríte jednoduchú a finálnu predstavu, ako bude váš obraz či fotografia vyzerať. Komplexne je fotolab najvyužívanejší e-shop v oblasti fototlače a fotoproduktov.

VÝHODY

+ najširší ponúkaný sortiment

+ vysoká variabilita v rámci spracovania tlače

+ prehľadný web

+ prehľadný editor na úpravu fotografií

+ softvér na stiahnutie zdarma

NEVÝHODY

– vyššia cena

 


OnlinePoster

Web 9/10

Onlineposter vsádza na jednoduchosť a kvalitu. Žiadne zbytočné informácie. Zameranie sa na produkty a naše služby vám rovnako uľahčujú orientáciu. Kategórie poskytovaných produktov a služieb sú maximálne prehľadné. Rovnako tak nemáte problém nájsť ani kontakt či podmienky alebo feedback našich zákazníkov.

Služby a produkty 9/10

Onlineposter sa prezentuje kvalitou produktov zameraných na umeleckú, modernú či praktickú tvorbu fototlače. Foto na plátno, foto na plastovej doske, foto plagáty, nálepky, fotografie na magnetickej fólii alebo špecialita v podobe gravírovaného fotoobrazu do dreva. Online editor vám umožňuje rýchlu úpravu fotografie pred tlačou a takisto ako odborníci posúdime, či je fotografia vhodná pre danú tlač. Aj vďaka tomu zaručíme najvyššiu možnú výslednú kvalitu produktu a k tomu za rozumnú cenu.

Pomer kvalita a cena 5/5

V rámci konkurencie rozhodne cenovo najvýhodnejší poskytovateľ služieb v oblasti fototlače. Rovnako tak vysoká kvalita produktov a samotných služieb vám garantuje spokojnosť s kvalitou i najvýhodnejšou cenou.

Celkové hodnotenie 9/10

Nadštandardná kvalita tlače, štandardné produkty a individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Profesionáli, ktorí sú ochotní vám vyhovieť pri akejkoľvek požiadavke v oblasti fototlače. Jednoduchý a prehľadný systém, ktorý vám umožňuje bez nutnosti registrácie (registrácia výhodou) vytvoriť si fotoprodukt, ktorý potrebujete. V zásade sa tak onlineposter môže rovnať v rámci kvality služieb s akýmkoľvek konkurentom. Rovnako tak má navrch aj v rámci cenovej ponuky.

 VÝHODY

+ prehľadný web

+ individuálny prístup a felxibiltia

+ jednoduchý editor pri tvorbe objednávky

+ závesný systéme v cene

+ možnosť expresného vyhotovenia

+ pomer kvalita/cena, najlacnejší e-shop

NEVÝHODY

– menší ponúkaný sortiment oproti konkurencii

 


Cewe-Fotokniha

Web 7/10

Ako už z názvu stránky možno dedukovať, Cewe-Fotokniha je špeciálny e-shopom určeným pre tvorbu fotokníh. Webu by možno stačilo menej pohyblivosti, no zásadné rozdelenie a ukážky výsledkov práce sú na vysokej úrovni. Rovnako tak web jasne ukazuje, že fotoknihy sú jednoducho doménou celého webu.

Služby a produkty 6/10

V tomto prípade je ponuka služieb a produktov značne obmedzená. Avšak, ak sa zameriame práve na možnosti, ktoré Cewe-fotokniha poskytuje práve v oblasti fotokníh, flexibilita je veľmi rozsiahla. Rôzne veľkosti tvary a samozrejme vysoká kvalita výsledných produktov. Hoci ide o menší rozsah služieb, v rámci daného segmentu ide o skutočných profesionálov.

Pomer kvalita a cena 4/5

V rámci obmedzeného sortimentu, poskytuje Cewe-Fotokniha naozaj vysokú kvalitu služieb a množstvo variácií v rámci danej ponuky. Okrem toho nemožno nič vytýkať ani cene, ktorá je kvalite primeraná a hoci nájdete aj lacnejších tvorcov fotokníh, kvalita a variabilita je na strane Cewe.

Celkové hodnotenie 7/10

Ako už bolo spomínané, sortiment ponúkaný týmto e-shopom je zameraný na vytváranie fotokníh. Rovnako tak však ide o poskytovanie fototlače. V danom segmente ide o profesionála, ktorý pri vytváraní fotokníh ponúka flexibilné rozmery, služby a možnosti. Komplexne však túto službu ponúkajú aj iné omnoho širšie zamerané e-shopy.

VÝHODY

+ profesionálna orientácia na fotoknihy

+ felxibilita v rámci úprav

+ garancia vrátenia peňazí

+ infolinka 24 h denne

NEVÝHODY

– na vytvorenie objednávky je potrebné stiahnuť a nainštalovať software

– oproti konkurencii menší výber sortimentu

– menej prehľadný web

 


 

Cenové porovnanie – Foto na plátno

E-shop Rozmer (cm) Cena
Happyfoto 30 x 20 19,90 €
Fotolab 30 x 20 19,99 €
OnlinePoster 20 x 30 9,99 €
Cewe Fotokniha 20 x 30 19,95 €

 

Porovnanie eshopov spracoval: Denis Ruščák