Pri objednávaní foto obrazov v našom e-shope od Vás musíme žiadať osobné údaje (meno, adresa, tel. číslo, e-mail,…) a preto používame zabezpečenú technológiu SSL (Secure Sockets Layer), ktorá chráni citlivé, osobné údaje našich zákazníkov. Protokol funguje na princípe šifrovania údajov prenášaných medzi Vašim webovým prehliadačom (Chrome, Firefox, Opera a pod.) a webovým serverom OnlinePoster. Webové adresy zabezpečené protokolom SSL sa začínajú výrazom https:, nie http:, takže protokol SSL sa označuje aj ako „HTTPS“.

https protokol

Výhody protokolu SSL

Požívanie protokolu SSL poskytuje ochranu osobných údajov a omnoho lepšie zabezpečenie ako nezašifrované webové pripojenie (http). Protokol znižuje riziko, že by citlivé informácie mohla zachytiť a zneužiť tretia strana. Využíva sa predovšetkým pre citlivé dáta ako osobné údaje, heslá alebo čísla platobných kariet.

Myslíme na bezpečnosť Vašich osobných údajov, preto e-shop www.OnlinePoster.sk používa HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) protokol.

https onlineposter

Prehliadač Google Chrome začal od januára 2017 označovať weby, ktoré nepoužívajú HTTPS protokol, ako nezabezpečené (článok po anglicky).
google secure